Seurakuntavaalien alustavat ehdokaslistat

16. syyskuuta 2014 7:09

1419 0

Kirkko kaikille, SDP: Karttunen Keijo, Holopainen Eila, Pulkkinen Jukka, Kananen Sylvi.

Vastuunkantajat: Koikkalainen Saila, Kontio Matti, Marttila Sinikka, Soini Teemu, Tammekann Taina, Tiilikainen Liisa, Voutilainen Elli, Väisänen Toivo.

Kirkon rakentajat 2014: Heinonen Upi, Toppinen Taisto, Miettinen Kyösti, Korhonen Carita, Kekoni Jaakko, Mykkänen Kati, Tolonen Mari.

Kotikirkko - lämmin yhteisö: Harju Leena, Lehkonen Laura, Leskinen Kaija.

Kirkko kaikille, SDP: Karttunen Keijo, Holopainen Eila, Pulkkinen Jukka, Kananen Sylvi.

Kirkon rakentajat: Heinonen Upi, Toppinen Taisto, Miettinen Kyösti, Korhonen Carita, Kekoni Jaakko, Mykkänen Kati, Tolonen Mari.

Vastuunkantajat: Kainulainen Sakari, Koikkalainen Saila, Kontio Mirja, Marttila Sinikka, Soini Teemu, Tammekann Miika, Tiilikainen Liisa, Voutilainen Elli, Väisänen Toivo.

Kotikirkko - lämmin yhteisö: Harju Leena, Lehkonen Laura, Leskinen Kaija.

Kirkko kaikille: Sokka Irja, Vuorinen Sari, Miettinen Antti, Riekkinen Irma, Silta-aho Jukka, Huusko Jouni.

Srk keskellämme: Ahonen Antti, Antikainen Kirsti, Huhtala Pauliina, Julkunen Kaija, Junnila-Savolainen Riitta, Karjalainen Kaisa, Koistinen Minna, Lintunen Petteri, Liukkunen Helena, Mannberg Laura, Miettinen Ari, Miettinen Matti, Myyryläinen Raimo, Pitkänen Pekka, Pyykkönen Juhani, Rantakylä Martti, Ruponen Anu-Kaisa, Räsänen Jorma, Räsänen Maija, Suominen Erika, Tervonen Hannu.

Elävä seurakunta: Happonen Eeva, Harjunen Salme, Iskanius Raija, Järvinen Pirjo, Karhunen Pirkko, Mustonen Pekka, Pennanen Alpo, Pitkänen Pasi, Rahunen Pirjo, Semi Pirjo, Taskinen Esko.

Kirkko kaikille: Sokka Irja, Vuorinen Sari, Miettinen Antti, Riekkinen Irma, Silta-aho Jukka, Huusko Jouni.

Srk keskellämme: Ahonen Antti, Antikainen Kirsti, Huhtala Pauliina, Julkunen Kaija, Junnila-Savolainen Riitta, Karjalainen Kaisa, Kervinen Sinikka, Koistinen Minna, Lintunen Petteri, Liukkunen Helena, Mannberg Laura, Miettinen Ari, Miettinen Matti, Myyryläinen Raimo, Pyykkönen Juhani, Rantakylä Martti, Ruponen Anu-Kaisa, Räsänen Jorma, Räsänen Maija, Suominen Erika, Tervonen Hannu.

Elävä seurakunta: Happonen Eeva, Harjunen Salme, Iskanius Raija, Järvinen Pirjo, Karhunen Pirkko, Mustonen Pekka, Pennanen Alpo, Pitkänen Pasi, Rahunen Pirjo, Semi Pirjo, Taskinen Esko.

Kaikkien kirkko: Kosunen Maarit Anneli, Niiranen Harri Pekka, Toikkanen Jouni Kalevi, Turunen Jaana Maarit, Huttunen Alpo Markku, Huopainen Osmo Olavi, Asikainen Ari Ilmari, Halonen Kai Hannu Eerik, Sahlberg Minna Katri, Oksanen Jarmo Juha Kaleva, Eskelinen Mirja Anneli, Oinonen Veli Erkki Juhani, Palmu Jouni Ensio, Holopainen Pirjo Hannele, Hämäläinen Pekka Juhani, Viljakainen Tiina, Maria Anneli, Koko Barnabe Mirgani.

Kirkko kaikille: Nykänen Liisa Marjut Hannele, Ronkainen Leila Tuula Maritta, Viitanen Toini Inkeri, Viitanen Kaarlo Jyrki, Pietikäinen Liisa Inkeri, Suksi Simo Pekka, Tolonen Matti Aukusti.

Perussuomalaiset: Kaunisto Petri Markus Vihtori, Immonen Hannu Olavi, Heiskanen Hannu Juhani, Heiskanen Jaana Irene, Oinonen Pentti.

Elävää elämää - kallaveden seurakunta: Airas Esa Antti, Karkkonen Veijo Uuno Tapio, Kaukonen Kari Olavi, Koistinen Heli Johanna, Kumpusalo Leena Marjatta, Kärkkäinen Vesa Ilmari, Olkkonen Anna Marjo, Pylkkönen Tarja Helena, Pääkkönen Auli Mari, Rytkönen Kari Olavi, Silvennoinen Markku Kalevi, Vuorinen Sirkka Tellervo.

Kaikkien kirkko: Kosunen Maarit Anneli, Niiranen Harri Pekka, Toikkanen Jouni Kalevi, Turunen Jaana Maarit, Huttunen Alpo Markku, Huopainen Osmo Olavi, Asikainen Ari Ilmari, Halonen Kai Hannu Eerik, Sahlberg Minna Katri, Oksanen Jarmo Juha Kaleva, Eskelinen Mirja Anneli, Oinonen Veli Erkki Juhani, Palmu Jouni Ensio, Holopainen Pirjo Hannele, Hämäläinen Pekka, Koko Barnabe Mirgani.

Kirkko kaikille: Nykänen Liisa Marjut Hannele, Ronkainen Leila Tuula Maritta, Viitanen Toini Inkeri, Viitanen Kaarlo Jyrki, Pietikäinen Liisa Inkeri, Suksi Simo Pekka, Tolonen Matti Aukusti.

Perussuomalaiset: Kaunisto Petri Markus Vihtori, Immonen Hannu Olavi, Heiskanen Hannu Juhani, Heiskanen Jaana Irene.

Elävää elämää - Kallaveden seurakunta: Ahonen Saara Johanna, Airas Esa Antti, Koistinen Heli Johanna, Kokkarinen Juha Ilkka Petteri, Kumpusalo Leena Marjatta, Mankinen Marita Sisko Hannele, Paukkonen Mari Anneli, Pylkkönen Tarja Helena, Pääkkönen Auli Mari, Rytkönen Kari Olavi, Silvennoinen Markku Kalevi, Vuorinen Sirkka Tellervo.

Kokoomuslainen seurakuntaväki: Hakala Jussi, Kasurinen Patrick, Vilpponen-Salmela Terttu, Pääkkö Sakari.

Kristus-kalliolle rakentajat: Knuuttila Timo, Koivisto Eero, Murtorinne Mika, Niskanen Kari, Sopanen Arja, Välimäki Tarja, Eskelinen Seppo, Jantunen Matti, Jääskeläinen Maija.

Kotikirkko - lämmin lähiyhteisö: Martikainen Veijo, Kivelä Minna, Kivelä Valtteri, Hämäläinen Johannes.

Kokoomuslainen seurakuntaväki: Hakala Jussi, Kasurinen Patrick, Vilpponen-Salmela Terttu, Pääkkö Sakari.

Kristus-kalliolle rakentajat: Knuuttila Timo, Koivisto Eero, Murtorinne Mika, Niskanen Kari, Sopanen Arja, Välimäki Tarja, Arpola Vieno, Jantunen Matti, Jääskeläinen Maija.

Kotikirkko - lämmin lähiyhteisö: Martikainen Veijo, Kivelä Minna, Kivelä Valtteri, Hämäläinen Johannes.

Yhdessä toimiva seurakunta: Pesonen Erkki, Pesonen Tuula, Haapanen Kari, Vuojärvi Heli, Kankimäki Olli, Sorjonen-Ward Peter.

Ihmisten kanssa elävä seurakunta: Kankkunen Janne, Karvonen Martti, Komulainen Eija, Laurinkari Juhani, Louhelainen Salme, Mononen Teuvo, Julkunen Jaro, Juutinen Heikki.

Puijon seurakunnan kokoomuslaiset ehdokkaat: Kaakinen Rauni, Kukkonen Erkki, Lampainen Ritva, Lintunen Jouni, Merjola-Partanen Tuula, Ordén Jukka, Torni Jonna.

Yhdessä toimiva seurakunta: Pesonen Erkki, Pesonen Tuula, Lampinen Jyrki, Vuojärvi Heli, Kankimäki Olli, Ruotsalainen Mirja, Haapanen Kari, Sorjonen-Ward Peter.

Ihmisten kanssa elävä seurakunta: Jauhiainen Jaakko, Julkunen Jaro, Juutinen Heikki, Kankkunen Janne, Karvonen Martti, Komulainen Eija, Laurinkari Juhani, Mononen Teuvo.

Puijon seurakunnan kokoomuslaiset ehdokkaat: Kaakinen Rauni, Kukkonen Erkki, Lampainen Ritva, Lintunen Jouni, Merjola-Partanen Tuula, Ordén Jukka, Torni Jonna.

Seurakunnan sanomaan sitoutuneina: Heikkinen Markku, Karppinen Leena, Lyytinen Paavo, Poutiainen Hannu, Rautsi Riitta-Liisa, Hyvärinen Markku.

Kirkko kaikille: Asikainen Iris, Hakulinen Ritva, Kosunen Jaakko, Lahti Tiitus, Leppälä Merja, Mänttäri Matti, Pennanen Eino, Poutiainen Auli, Väisänen Jari.

Elävä seurakunta: Karjalainen Liisa, Korhonen Riitta, Lampila Iines, Myöhänen Birgitta, Myöhänen Kirsi-Marja, Niskanen Seppo, Pesonen Mauri, Raninen Ilkka, Taskinen Maija, Wetzell Eero, Tiittanen Arja.

Kotikirkko-lämmin lähiyhteisö: Airaksinen Tiina, Kääriäinen Ella, Sinkkonen Sirkka, Tapaninaho Antti, Vilmi Veikko.

Perussuomalaisten valitsijayhdistys: Willman Juha, Willman Pirjo, Kartano Pirjo, Räsänen Kaija.

Seurakunnan sanomaan sitoutuneina: Heikkinen Markku, Karppinen Leena, Pitkänen Irja, Poutiainen Hannu, Rautsi Riitta-Liisa, Vuorinen Marjukka, Hyvärinen Markku.

Kirkko kaikille: Asikainen Iris, Hakulinen Ritva, Kosunen Jaakko, Lahti Tiitus, Leppälä Merja, Mänttäri Matti, Pennanen Eino, Poutiainen Auli, Väisänen Jari.

Elävä seurakunta: Karjalainen Liisa, Korhonen Riitta, Lampila Iines, Myöhänen Birgitta, Myöhänen Kirsi-Marja, Niskanen Seppo, Pesonen Mauri, Taskinen Maija, Wetzell Eero, Tiittanen Arja.

Kotikirkko-lämmin lähiyhteisö: Airaksinen Tiina, Kääriäinen Ella, Sinkkonen Sirkka, Tapaninaho Antti, Vilmi Veikko.

Perussuomalaisten valitsijayhdistys: Willman Juha, Willman Pirjo, Kartano Pirjo, Räsänen Kaija.

Sosiaaidemokraatit: Alanen Heikki Eino Antero, Aro Jorma Johan, Asikainen Sini Susanna, Hedman Pia Kristiina, Heiskanen Airi Sinikka, Hynninen Pirjo Virpi Helena, Ikonen Jaakko Antero, Jumppanen Pauli Ensio, Karvinen Eero Ensio, Pelkonen Heini Marjut Pauliina, Putkonen Eija Kaarina, Pöllänen Jussi Petteri, Rikalainen Anita Marjatta, Ropponen Esko Albin, Sallinen Pauli Johannes, Saraketo Katja Maaria, Tuovinen Eila Saija Anneli, Tyrväinen Jukka Tapio, Voutilainen Nina Hannele.

Keskusta: Pulkkinen Sinikka Anna-Liisa, Vehmanen Riitta Orvokki, Ihalainen Anna-Maija, Peltola Mirja Inkeri, Nidgren Heljä Tuulia, Malkki Liisa Marjatta, Martikainen Olavi Johannes.

Kokoomus: Ahlfors-Boman Jonna Katju, Eronen Roosa Henriikka, Heikkinen Paula Anneli, Heinonen Riitta-Leena, Hynninen Kati Emilia, Immonen Seppo Olavi, Jääskeläinen Ritva Maarit, Ketola Pauli Aaron, Laitinen Pertti Antero, Mäntymaa Kaisa Pauliina, Nummela Riitta, Puurtinen Laura Sofia Johanna, Rothström Markko Kalervo, Rundelin Marita Hannele, Ruotsalainen Martti Leo Sakari, Selkomaa Minna Johanna, Ursin Jani Anssi.

Kristilliset perussuomalaiset: Grönlund Tiina Aila Sinikka, Tanninen Jorma Allan.

Yhteistuumin, sitoutumattomat: Hyttinen Keijo Tapani, Hyttinen Mirja, Immonen Ahti Sulevi, Kinnunen Kirsi Mirva Hannele, Lyytkkä Pentti, Naumanen Jaana Birgit, Paatsola Pauli, Pursiainen Irja Hannele, Puustinen Keijo Elmeri, Raatikainen Eila Marketta, Suhonen Airi Irma Annikki, Toivanen Anne Maritta, Valkonen Merja Anneli.

Avara yhteistyö, Yhteiseen kirkkovaltuusto: Aakula Riikka, Ansamaa Risto, Mäyrä Kaarina, Toppinen Eero, Turkki Osmo, Turunen Helli.

Seurakuntaneuvosto: Aakula Riikka, Ansamaa Risto, Mäyrä Kaarina, Toppinen Eero, Toppinen Mirja, Turkki Osmo, Turunen Helli.

Yhteisöllisyys arvomme, Yhteiseen kirkkovaltuusto: Korhonen Kaarina, Kouvalainen Vilho, Pietikäinen Airi, Luostarinen Päivi, Laitinen Krista, Huotari Jaakko.

Seurakuntaneuvosto: Korhonen Kaarina, Kouvalainen Vilho, Pietikäinen Airi, Luostarinen Päivi, Laitinen Krista, Huotari Jaakko.

Arjen askelissa: seurakuntaneuvosto: Haikarainen Pia, Heikkinen Tapio, Huttunen Leena, Jääskeläinen Jaakko, Karhu Petri, Kellberg Lilja, Kokkonen Ulla, Laajalahti Pertti, Lappalainen Tapani, Lyytikäinen Eero, Martikainen Paavo, Muilu Sirkku, Niskanen Pentti, Partanen Leena, Parviainen Tiina, Ronkainen Nico, Timonen Ari, Wiik Toini, Valkola Ilmari, Väisänen Ville.

Yhteinen kirkkovaltuusto: Heikkinen Tapio, Jääskeläinen Jaakko, Karhu Petri, Kellberg Lilja, Kokkonen, Ulla, Laajalahti Pertti, Lappalainen Tapani, Lyytikäinen Eero, Malmivaara Niilo-Kustaa, Martikainen Paavo, Muilu Sirkku, Niskanen Pentti, Oikarinen Olavi, Partanen Leena, Parviainen Tiina, Valkola Ilmari, Väisänen Ville.

Kirkko keskellämme, Yhteinen kirkkovaltuusto: Lappalainen Juha-Pekka, Tikkanen Markku, Karppinen Jouko, Kortelainen Terttu, Kuosmanen Irma, Kaikkonen Arto, Siirola Elina, Kinnunen Matti, Sarivirta Pertti, Roivainen Tarja, Notko Matti, Koistinen Esko.

Seurakuntaneuvosto: Lappalainen Juha-Pekka, Tikkanen Markku, Katainen Raimo, Kinnunen Matti, Kortelainen Terttu, Kuosmanen Irma, Notko Matti, Roivainen Tarja, Sarivirta Pertti, Siirola Elina, Koistinen Esko.

Lähimmäisenä arjen keskellä - Keskusta Ehdokkaat, Yhteinen kirkkovaltuusto: Haverinen Raimo Pekka, Inkiläinen Jari Matti, Kolehmainen Anne Helena, Kyyrö-Harju Pia Kristiina, Lahtinen Tuomo Johannes, Oikarinen Marko Tapio (sit), Sonninen Jorma Antero, Vainikainen Seija-Liisa (sit), Valta-Lisitsin Soile Anneli.

Seurakuntaneuvosto: Inkiläinen Jari Matti, Koistinen Anna-Liisa, Kolehmainen Anne Helena, Kyyrö-Harju Pia Kristiina, Lahtinen Tuomas Miika Johannes, Niiranen Anne Kaarina (sit), Oikarinen Marko Tapio (sit), Rissanen Sirpa Elina, Sonninen Jorma Antero, Vainikainen Seija-Liisa (sit), Valta-Lisitsin Soile Anneli.

Sekalainen seurakunta, Yhteinen kirkkovaltuusto: Kinnunen Mikko Tapani, Kokkonen Kauko Olavi, Koski-Vähälä Aila Inkeri Marjatta, Lehtola Eero Aulis, Martikainen Leena Annikki, Sorjonen Esko Juhana.

Seurakuntaneuvosto: Kasurinen Päivi Maritta, Kinnunen Mikko Tapani, Kokkonen Kauko Olavi, Koski-Vähälä Aila Inkeri Marjatta, Lehtola Eero Aulis, Martikainen Leena Annikki, Sorjanen Anu Mari Susanna, Tikkanen Tuomas Aleksi.

Elävä seurakunta, Yhteiseen kirkkovaltuusto: Mirka Parviainen, Anja Kukkonen.

Kirkko keskellämme, Yhteiseen kirkkovaltuusto: Sakari Yrjänä, Pekka Janatuinen, Sanelma Nousiainen, Tuomo Niskanen, Mirella Mikkonen, Arto Kukkonen, Inka Hyvärinen, Mirja Jääskeläinen, Auli Väänänen, Minna Pietikäinen, Kyösti Pietikäinen.

Seurakuntaneuvosto: Sakari Yrjänä, Pekka Janatuinen, Sanelma Nousiainen, Tuomo Niskanen, Mirella Mikkonen, Arto Kukkonen, Inka Hyvärinen, Mirja Jääskeläinen, Auli Väänänen, Minna Pietikäinen, Kyösti Pietikäinen, Päivi Lumijärvi, Tomi Berg.

Sosialidemokraatit,Yhteinen kirkkovaltuusto: Raili Pietikäinen, Paula Toivainen.

Perusarvot ja suvaitsevaisuus, Yhteinen kirkkovaltuusto: Marjut Hirviheimo, Paula Javanainen, Tuomo Karhunen, Liisa Salmi, Maija Seppänen.

Seurakuntaneuvosto: Marjut Hirviheimo, Paula Javanainen, Tuomo Karhunen, Liisa Salmi, Maija Seppänen.

seurakuntaneuvostoon: Heide Veikko Ensio, Kauppinen Teuvo Olavi, Kellokumpu Jukka-Pekka, Komulainen Maire Alina, Kurtelius Eila Kyllikki, Luukkonen Eino Ilmari, Moisanen Jaakko, Mustonen Mikko, Ovaskainen Anne-Mari, Siilin-Huttunen Aila Maija Annele, Tauriainen Esa Antero, Tommila Juhani Sakari, Vatanen Risto Olavi.

Sitoutumattomat: Rissanen Kirsi Maarit Anneli, Karvinen Anne Birgitta.

Keskusta: Andersin Pirjo Mirjami, Burman Kaisu Anneli, Hartikainen Veli Pekka, Issakainen Martti, Kinanen Ulla Kaarina, Mikkonen Osmo Jukka Sakari, Sallinen Minna Marjaana, Suomalainen Anja Orvokki, Vänttinen Raili Irene.

Kirkko arjessa: Hoffren Toivo Antero, Raitaluoto Tarmo Aulis, Räsänen Lea Astrid.

Heinäveden Työväenyhdistys: Juuti Kaino Hilja Kaarina, Juvonen Mervi Irmeli, Karvinen Eine Marjatta, Mäkinen Jari Eero Ensio, Mäkelä Pirkko Marianne.

Seurakuntaväki: Burman Tauno Antero, Karppinen Rauha Annikki, Koikkalainen Eeva Raakel Anita, Pesonen Matti Tapio.

Kirkonväen demarit: Holopainen Eila Annikki, Hynönen Kaija Anita, Kansanoja Maija-Riitta, Metsälä Jouko Antero, Oksiala Leea Ellen, Otranen Kari Juhani, Tynkkynen Olli.

Ankkurit: Hytönen Markus Juhani, Kaikkonen Erkki Kalevi, Kujanpää Jarmo Tapio, Lappi Raimo Ensio, Repo Eino Olavi, Tuovinen Pentti Antero, Ullah Hilkka Annikki, Vepsäläinen Maila Kirsti.

Keskusta: Aholainen Heidi Liisa Maria, Damski Esko Tapio, Haavisto-Intke Riitta Orvokki, Huhtala Jukka Taisto Juhani, Hytönen Tuomo Antero, Hämäläinen Pirkko Kaarina, Komi Armas Kalervo, Puustinen Minna Marjatta, Rytkönen Sirpa Astrid Hannele, Teittinen Heidi Marianne, Viinikainen Heli Johanna, Willström Eeva Laura Kristiina.

Keskusta: Hintsala Kirsti, Ikäläinen Kirsi, Laukkanen Hanna-Maria, Muhos Virpi, Nuutinen Helena, Paananen Hannu, Pulliainen Harri, Saastamoinen Matti, Saastamoinen Oiva, Salonen Hanna-Maija, Tirkkonen Mirja.

Sosiaalidemokraatit: Laitinen Liisa, Leskinen Antero, Roivainen Sirkka, Saastamoinen Seppo.

Kokoomuksen ja sitoutumattomien valitsijayhdistys: Jauhiainen Jaana, Katainen Jaakko, Laukkanen Esko, Laukkanen Jari, Savolainen Pekka, Taylor- Hyvönen Keri.

I. Kaikille tilaa: Lappalainen Sari Susanna, Siponen Ahti Tapani, Kastari Tuija Anita, Kauppinen Marita Anneli, Kuvaja Erkki Johannes, Partanen Raimo Paavali, Pekkala Liisa Katariina, Koivunurmi Riitta Elisa, Huttunen Anne Helena, Väisänen Aimo Eino Kalervo, Help Anne Kristiina. I II. Keskustalainen kirkkoväki: Kulhomäki Pirjo Hellevi, Kokkonen Vappu Esteri, Pulkkinen Aino Marjatta, Pennanen Ritva-Liisa, Happonen Suvi Johanna, Räihä Seppo, Jokitalo Irja Kirsti, Remes Riitta Hannele, Tossavainen Eila Inkeri, Kärkkäinen Tuomas Vilho, Keskitalo Sirpa Helena, Kemppainen Maija-Leena, Vilpunaho Salla-Mari Charlotta, Kärkkäinen Paavomatti Eemil, Turpeinen Pekka Aukusti, Saastamoinen Kari Johannes, Nousinen Marjo Inkeri.

III. Rakennetaan tulevaisuus yhdessä: Ahponen Pentti Aulis, Help Leena Maarit, Hyvönen Lauri Olavi, Härkönen Anna-Liisa, Komulainen Risto, Kumpulainen Erkki Juhani, Piippo Sami Antti Kalevi, Piippo Sirpa Marjatta, Pikkarainen Rauno Olavi, Ruotsalainen Markku Tapio, Rytkönen Seppo Tapio, Tenhunen Kirsi Anneli, Tikkanen Martti Antero.

Kristityt Perussuomalaiset: Nyyssönen Vesa Kalevi, Voutilainen Veikko Olavi, Ollikainen Seija Marjatta.

Sosiaalidemokraatit: Karvonen Heimo Juhani, Kolari Auli, Tossavainen Kari Henrik, Luostarinen Tuomo, Arovaara Reijo, Raatikainen-Koponen Anita Hannele, Pitkänen Henna Piritta.

Kotikirkko: Arvio Ilkka Tapio, Haikonen Leena Marianne, Hiltunen Noora Helinä, Huovinen Taina Alma Mielikki, Hämäläinen Matti Juhani, Juvonen Helvi Margit, Jäntti Jouko Esa Ensio, Kansanen Matti Kalevi, Kauhanen Leena Elisa, Kauhanen Ulla-Maarit, Kilpeläinen Paula Marjut, Kolehmainen Leena Marketta, Koponen Arja Anneli, Koponen Martti Juhani, Kupiainen Mirja Sinikka, Lyytikäinen Jukka Yrjänä, Niemelä Heikki Tapio, Nissinen Sanna Maria, Ollikainen Paula Johanna, Paasonen Timo Sakari, Parviainen Eija Inkeri, Pennanen Eeva-Liisa, Räisänen Pirkko Anitta, Tapanainen Aarne Juhani, Voutilainen Matti Antero.

Seurakuntalaisia lähellä: Kansanen Laura Katriina, Kinnunen Sirpa Hannele, Heiskanen Tarja Helena, Pienimäki Lauri Veli-Pekka.

Aktiivinen seurakuntaväki: Holopainen Eeva-Maija, Ikonen Pirjo, Jäppinen Jussi, Kivimäki Antti, Kivimäki Tarja, Kovanen Mirja, Kovanen Päivi, Kääriäinen Marjaleena, Lappi Mari, Puumalainen Martti, Pylvänäinen Reino, Seppänen Sirkka, Vedenpää Jyrki.

Tolokun väkkee: Laurila Heidi, Heiskanen Kalevi, Kosonen Pekka, Räsänen Jarna, Tarvonen Anna-Mari, Koskela Tuula, Majamäki Markku, Honkala Markku, Tamminen Marja-Liisa, Koskela Jyrki, Kallio Ari, Holopainen Heikki, Romo Aleksi, Hänninen Erkki.

Sinä ja seurakunta: Hiltunen Olavi, Karjalainen Mirja, Kaukonen Esko, Kiviluoto Lassi, Taavitsainen Tiina, Ulmanen Henri, Utriainen Ilmo.

Kokoomus: Heinonen Mauri, Jäppinen Eija, Kääriäinen Mirja, Puikkonen Kaarina, Seppä Pekka.

Keskustan seurakuntaväki: Hynönen Jukka, Levänen Samu, Nykänen Riitta, Ockenström Risto, Sikanen Seppo, Tenhunen Tuula, Turunen Reino, Viljakainen Kaija, Väisänen Anna-Liisa, Väisänen Mikko.

Annala Pekka Matias, Hallivuori Senja Marjatta, Hiironen Pirjo Riitta Kaarina, Hintikka-Varis Sari Hannele, Hotti Anu Johanna, Huuskonen Matti Väinö Olavi, Hytönen Raimo Olavi, Hämäläinen Merja Hannele, Jalkanen Sirpa Johanna, Jalkanen Veli Jussi, Jääskeläinen Veera Maarit, Karjalainen Jaakko Johannes, Korhonen Hannu Matti, Lundberg Lauri Juhani, Markkanen Olli Ilmari, Nenonen Minja-Riina Henrika, Oksanen Timo Valto Tapani, Palokangas Risto Juhani, Puranen Eeva-Liisa, Ruostila Kyösti Veikko, Sahlman Markku Juha Tapio, Varis Paula Maarit, Vesterinen Arto Juhani, Väänänen Leo Uolevi.

Ahonen Sirkka, Hakkarainen Reijo, Kokkonen Kirsi, Korhonen Ari, Korhonen Maija-Liisa, Korkalainen Arja, Korkalainen Voitto, Laakkonen Marjaleena, Nuutinen Elli, Oinonen Veijo, Ovaskainen Rauno, Paaso Simo, Pursiainen Erkki, Pursiainen Risto, Tuononen Pekka.

Kotikirkko: Ahonen Ilkka, Eskola Suvi, Hartikainen Aino, Heikkinen Hanna, Hyvärinen Elisa, Jäppinen Eeva, Kaarna Reijo, Kajan Ritva, Kauhanen Jouko, Keränen Jouni, Kiiski Pekka, Koivisto Markus, Kolehmainen Jari, Korhonen Hannu, Korhonen Marko, Kraft Beatrice, Kröger Risto, Luomi Erkki, Markkanen Jukka, Markkanen Tapio, Puustinen Kyllikki, Rantonen Ossi, Rautiainen Hanna-Maija, Remes Katariina, Ruuskanen Riitta, Salmela Veikko, Tolvanen Joonas, Valta Kaija, Venäläinen Ritva, Villman Kirsti, Väätäinen Liisa, Weman Keijo.

Yhteistyöryhmä-lista: Aartovaara-Snellman Eeva, Ahonen Inkeri, Alaranta Laura, Daavitsainen Risto, Happonen Olli, Heikkinen Päivi, Heiskanen Juhani, Helve Heikki, Hiltunen Päivi, Jauhiainen Ossi, Joutsenoja Pekka, Jäykkä Raimo, Kasurinen Janne, Katainen Lauri, Kerkola Riitta, Kivistö Terttu, Kolehmainen Kari, Koponen Paavo, Korhonen Leena, Korhonen Tarja, Lappalainen Marianne, Lehto Hanna, Lehtola Saara, Mononen Pentti, Mustonen Jouko, Niemelä Anne, Ojala Pirjo, Oksman Merja, Parviainen Lassipekka, Ryynänen Teuvo, Savastola Mikko, Sihvonen Helena, Snellman Tuomo, Toivainen Pertti, Toivanen Tomi.

Kotikirkko-lämmin lähiyhteisö - Lämpöä kirkkoon: Airaksinen Elsi Maarit Hannele, Eeva Arja Anneli, Ikonen Hemmo Pentti Tapio, Järvi Jouko Juhani, Konttinen Outi Krista Kaarina, Konttinen Seija Marja Helena, Lehtonen Anja Kyllikki, Nyyssönen Sirpa Anneli, Rissanen Tanja Maria, Rossi Juha Antero, Sivonen Eero Olavi, Tiihonen Inkeri Tiia Tuulia, Tiitinen Ilkka Ferdinand, Vehviläinen Juha Sakari, Vehviläinen Pentti Taavetti, Väisänen Kari Tapani.

Heikompiosaisten puolesta-Vasemmisto: From Jani Petteri, Nuutinen Leila Marita, Tähkäpää Tapani Erkki Ilmari.

Seurakunta kokoontuu SRK KOK: Kangas Antti Juhani, Koponen Raimo Juhani, Kytölä Reijo Tapani, Laine Tarja Anneli, Lehikoinen Raija Tuulikki, Rossi Minna Maria, Susitaival Hannu.

Seurakunnan vastuu lähimmäisestä - SRK.vast.lähim.: Hyvärinen Aino Pauliina, Hänninen Jouko Ensio, Itkonen Anna-Liisa, Kaipainen Ritva Anneli, Koljonen Veijo Pekka Sulevi, Laakkonen Raimo Juhani, Markkanen Kirsi Elina, Ruotsalainen Vilho Olavi, Räisä Anita Kaarina, Väisänen Marja-Leena.

Seurakunnan hyväksi - Srk:n hyväksi: Husso Leena Marjatta, Karttunen Harri Henrik, Koikkalainen Seija Sinikka, Korhonen Annmarie, Korhonen Markku Tapio, Laine Ismo Petri, Nikulainen Anneli Marjatta, Palhokumpu Anna Maritta, Pärnänen Jaakko Erkki Edvin, Reinikainen Jari Antero, Rintala Tuula.

Keskusta: Kukkonen Arja, Liimatainen Helena, Matilainen Seppo (sit.), Nousiainen Pirjo (sit.), Nuutinen Heta, Riekkinen Tarja (sit.), Simonen Pirkko, Tolonen Liisa, Tolonen Pentti, Väätäinen Ritva.

Kokoomus ja sitoutumattomat: Hätinen Pirkko-Liisa (sit.), Korhonen Risto (sit.), Leinonen Ville (sit.), Maukonen Pirjo, Myyryläinen Veijo (sit.), Tarkkonen Jarmo (sit.).

Yhteisvastuullinen seurakunta: Hänninen Pirjo, Karhunen Katja, Kekkonen Kyllikki.

"Elävä seurakunta": Haapamaa Hannu, Haatainen Heikki, Huttunen Seija, Hytönen Satu-Riikka, Hämäläinen Aapo, Hänninen Satu, Kokko Hannele, Korhonen Mirja, Korhonen Riitta, Korhonen Pekka, Kuhmonen Marja-Liisa, Markkanen Anna-Liisa, Nuutinen Tapio, Ollila Katri, Pasanen Anne, Vilhunen Tuulikki.

Kehittyvä Kirkko kanssamme: Aho-Repo Päivi Tuulikki, Honkanen Viljo Väinö, Huuskonen Erkki Antero, Immonen Matti Juhani, Järvinen Mika Petteri, Laitinen Paula Hannele, Mehtätalo Kati Elisa, Rytkönen Pertti Aulis, Rönkkö Sirkka Leena, Saukkonen Taija Marjatta, Tiikkainen Kerttu Irene, Tuhkanen Outi-Anastasia, Vidgren Veijo Kalevi.

Ylä-Savon Perussuomalaiset ry: Tuovinen Pentti Olavi, Lappalainen Janne Markus.

Yhteinen seurakuntamme: Haataja Markku Mikael, Huttunen Markku Elias, Huttunen Matti Pekka Antero, Kauppinen Asta Hannele, Niilekselä Sisko Paula Orvokki, Niskanen Heini Katja Helena, Oikari Eija Maarit, Reis Aila Hannele, Ruotsalainen Tanja Susanna, Rönkkö Arja Inkeri, Toppinen Riitta Anneli, Toppinen Seppo Tapio, Toppinen Tiina Marke Anneli, Uotinen Arvi Antero.

Lähde: savonsanomat.fi

Luokan sivu

Loading...